Wesele plenerowe? Czemu nie!

Uroczystość w plenerze to już nie tylko amerykański sen, kadr z filmu czy niespełnione marzenia. Nasza wyobraźnia nie ma granic, więc nie ograniczajmy też naszych możliwości! 

Po pierwsze – lokalizacja

Uciekając od utartych stereotypów, coraz więcej par decyduje się na zorganizowanie ślubu poza Urzędem Stanu Cywilnego, a także poza kościołem. W tej kwestii nadal w Polsce możemy napotkać pewne formalne przeszkody, ale jeśli chodzi o wesele plenerowe – tutaj Para Młoda ma pełne pole do popisu!

Fot. Mat. Prasowe Perfect Day

Aby właściwie przygotować wesele w plenerze, należy starannie dobrać miejsce, w którym zostanie ono zorganizowane. Ogród przy lokalu, hotelu lub restauracji stanowi najprostsze rozwiązanie. Wiele obiektów dysponuje już odpowiednim wyposażeniem pozwalającym na zorganizowanie przyjęcia plenerowego takimi jak: namiot, stoły, krzesła z pokrowcami oraz zastawę.

Po drugie – kwestie techniczne

Jeśli jednak zdecydujecie się urządzić wesele np. we własnym ogrodzie, dobrym rozwiązaniem będzie zatrudnienie profesjonalistów. Zewnętrzna firma aranżująca wesela w plenerze – ustawi namioty, ułoży podłogi, zajmie się także oświetleniem oraz nagłośnieniem.

Fot. Mat. Prasowe Perfect Day

 

Przy tym należy także pamiętać o obsłudze cateringowej, która odpowiednio wcześniej określa swoje potrzeby dotyczące ustawienia obsługi oraz chociażby dostępu do ciepłej i zimnej wody. Mając na uwadze nieraz kapryśną polską pogodę, należy także zadbać o ogrzewanie namiotu lub w drugą stronę, w upalne wieczory wystarczy otworzyć namiot, aby wpuścić więcej powietrza.

Wesele plenerowe wymaga wiele uwagi – ale jakie przyjęcie nie jest wymagające? Najważniejsze jest wasze nastawienie, chęć spełniania marzeń i umiejętność organizacji.

 Anna Piwońska & Kamila Kenig

Perfect Day, www.perfectday.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × five =

*