Sztuką jest dziś zapraszać

zaprZwykle długo szukamy idealnego zaproszenia na swój ślub. Czy ma być jednolite czy wzorzyste? Klasyczne czy nowoczesne? Z wstążką czy ozdobnym kryształkiem? Szczegółów do przemyślenia jest wiele, bo i wybór jest dziś imponujący. Co więcej, rozesłanie zaproszeń ślubnych nie sprowadza się przecież jedynie do przekazania gościom informacji gdzie i kiedy odbędzie się ślub i wesele. Samo zaproszenie ma już być zapowiedzią stylistyki wesela, sposobem autoprezentacji. Ma zachwycić, pozostać w pamięci gości. Ma też spełniać wszelkie oczekiwania młodej pary.

Chcąc zadać szyku i nadać weselu charakteru, decydujemy się na motyw i kolor przewodni. Zaproszenia są tu idealnym polem do popisu. Dodatkowo, stylizacja zaproszenia – na przykład na popularne vintage czy glamour – pomoże zarysować klimat wesela, a nawet dopełni całości dekoracji wraz z resztą ślubno-weselnej papeterii. Bogaty wybór kolorów papieru danej gramatury, kolorów podklejek, wzorów, faktur, a także złocenia i ozdoby, to arsenał możliwości dobrych firm. Zamierzony efekt podkreślimy też za pomocą odpowiedniej czcionki, formatu, czy innych ciekawych rozwiązań graficznych.

01.11.206A

Zaproszenia wykonane na podstawie specjalnego projektu mogą być podkreśleniem indywidualnego stylu młodej pary. Drukarnie i ich graficy wyjdą nam naprzeciw, tworząc zaproszenia designerskie, które wzbudzą podziw naszych gości. Czy warto się na to decydować? Oczywiście! Niech nasz ślub będzie okazją do ekspresji! Nasz styl możemy wyrazić poprzez różne elementy graficzne i dekoracyjne. Natomiast maksymalną indywidualizację oznacza zaprojektowanie zaproszenia na bazie zdjęcia narzeczonych wykonanego podczas specjalnie zaplanowanej sesji zdjęciowej. Zaproszenie w tak wyjątkowej formie każdy chętnie zachowa na pamiątkę.

ze-zdjeciem-2

A co jeśli chcemy dopasować się do tego co jest na czasie? Śledząc światowe trendy, odkryjemy prawdziwe bogactwo możliwości – od subtelnych akwarelowych motywów kwiatowych, po iście królewską ornamentykę z dbałością o każdy detal. Od zaproszeń z laserowo wycinanym ornamentem przypominającym koronkę, po zaproszenia tworzone na papierze bawełnianym z zastosowaniem druku wklęsłego.

indywidualny

I nie bez przyczyny mawiamy, że diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli chcemy, by nasze zaproszenie odbiegało od typowego, możemy zdecydować się na „zabiegi upiększające” również na kopercie. Dodajmy na niej monogram, wyłóg w nawiązującym do zaproszenia kolorze lub wzorze, zdecydujmy się na personalizację. Koperta jest bowiem częścią zaproszenia, nie tylko oczywistym i nudnym dodatkiem.

To dziś nietrudne, by uzewnętrznić swoje niestandardowe podejście, poczucie estetyki. Puśćmy więc wodze fantazji! Pamiętajmy jednak, by mimo ogromu możliwości, nie zastanawiać się zbyt długo jakie zaproszenie wybrać, gdyż naszych gości nie wypada przecież zaprosić na ostatnią chwilę…

 

Kornelia Jaczewska
Perfect Day Oddział Poznań

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × two =

*