Ranking Perfect Day – obiekty weselne w Polsce – część druga

Raz w miesiącu, zespół konsultantek Perfect Day z całej Polski, przygotowuje dla Was ranking sprawdzonych przez nas obiektów weselnych z całej Polski. Już dziś publikujemy drugą piątkę. Jeśli nie zapoznaliście się jeszcze z pierwszą częścią, to znajdziecie ją w poprzednim poście, w zakładce opinie.

1. RESTAURACJA ENDORFINA FOKSAL WARSZAWA

Lokalizacja

Jak marzenie! Większość naszych par szuka miejsca na wesele przy pałacu i z pięknym ogrodem. A fakt, że to wszystko jest jeszcze dodatkowo w centrum dużego miasta sprawia, że lokalizacja jest wprost idealna. Za takie „trzy w jednym“ dajemy Endorfinie owacje na stojąco!

Jakość obsługi

Restauracja Endorfina ma świetną lokalizację i wykorzystuje to w pełni. Zarządzający koncentrują się mocno na przychodach, co ma odzwierciedlenie w wysokich cenach. Nic w tym złego, rynek jest właśnie taki, dlaczego tego nie wykorzystać? Niekiedy niestety zapominają jednak, że płatnikiem jest klient a temu ostatniemu nie są przekazywane informacje mające znaczący wpływ na całość imprezy. Rezultatem tego są spięcia, niekiedy opóźnienia a co najważniejsze – również dodatkowe koszty dla klienta. Wydaje się nam, że jest to związane z brakiem komunikacji zarządzający – klient i zarządzający – personel, chociaż nie nam analizować sytuację w firmie. A poza tym, rola Wedding Planner’a tkwi też w tym, żeby zareagować w odpowiednim czasie i zlikwidować problem. Natomiast, jeśli chodzi o obsługę kelnerską przy stołach – jest bez zarzutu. Kelnerzy uwijają się i pomagają na każdym kroku. Jak w większości przypadków, część z obsługi jest zatrudniana tylko i wyłącznie na daną imprezę, jednak są to osoby wyszkolone i świetnie dają sobie radę.

Ogólnie za obsługę dajemy więc wielkie brawa.

Jakość serwowanych posiłków

„Compliments to the Chef!“ chciałoby się powiedzieć, ponieważ jedzenie w restauracji jest świetne i to zarówno dla małej grupki jak i dla dużej ilości osób. Jak to robi Michał Górecki? To jego słodka tajemnica. Grunt, że kuchnia jest warta wcześniej wspomnianej wysokiej ceny, za co dajemy owacje na stojąco!

Komfort pokojów hotelowych

Restauracja nie posiada pokoi hotelowych ale jest w takiej lokalizacji, że większość dobrych hoteli jest bardzo blisko. A zatem nie możemy wystawić oceny w tej kategorii.

Wygląd i ustawność sali weselnej

Sale restauracyjne w pałacyku są niewielkie i raczej nadają się albo na obiad weselny dla małej ilości osób albo na przyjęcia komunijne czy urodzinowe w mniejszym gronie. Są natomiast pięknie utrzymane i zadbane. Endorfina ma też przylegającą do budynku Oranżerię. W niej właśnie odbywają się większe wesela. Kiedyś w tym miejscu było więcej drzew. Żałujemy, że trzeba było je ściąć ze względu na bezpieczeństwo. Miejsce już nie ma tyle uroku, co wcześniej. Ale sala jest ogromna i ustawna. Trochę przeszkadza sufit zrobiony z folii, która nie wygląda najlepiej. Fakt, że jest duży ogród daje możliwość postawienia namiotu na wesele, jeśli komuś nie odpowiada Oranżeria. Tak więc, za wielorakość możliwości dajemy wielkie brawa.

Wygląd i dbałość o otoczenie

Pałac jest zlokalizowany w ślepej uliczce, toteż nie ma tam żadnego ruchu samochodów, w związku z czym jest cisza i spokój. Ogród jest świetnie utrzymany. Spokojnie możemy ocenić wszystko na owacje na stojąco!

Dostęp do dodatkowych atrakcji

Sama Endorfina nie ma żadnych dodatkowych atrakcji oprócz świetnej kuchni i pięknego ogrodu. Jak i w przypadku Hotelu Sheraton, atrakcją jest to, że wszystkie atrakcje miasta są tuż obok. Jeśli zatem mamy to ocenić, to cóż, wielkie brawa.

Ogólna ocena: wielkie brawa!

Jeśli chcesz zorganizować wesele w Restauracji Endorfina, skontaktuj się z Perfect Day warszawa@perfectday.pl!

 

CEGIELNIA RZUCEWO

Cegielnia Rzucewo

Lokalizacja

Cegielnia położona jest bezpośrednio nad Zatoką Pucką, co wyróżnia ten obiekt spośród innych. Przepiękny widok na Zatokę jest niewątpliwym atutem, dla którego warto przyjechać z drugiego końca Polski, aby zorganizować tu wesele. Przed obiektem roztacza się dość duża przestrzeń, na której organizowane są śluby cywilne w plenerze z widokiem na morze. Za lokalizację Cegielnia otrzymuje Owacje na stojąco.

Jakość obsługi

Zarządzająca Cegielnią – Pani Hanna Wilandt, jest bardzo kompetentną, pomocną, rzetelną osobą, o wysokiej kulturze osobistej. Ale nie tylko manager zasługuje na uznanie. Cegielnia w Rzucewie współpracuje na stałe z cateringiem restauracji „Ewa Zaprasza” w Sasinie, która prezentuje bardzo wysoki standard obsługi wesel. Menu weselne jest zróżnicowane i przepyszne. Profesjonalnemu, pracowitemu, sprawnemu i uprzejmemu zespołowi kelnerów składamy wyrazy uznania. Obsługę Cegielni, jak i catering oceniamy bardzo dobrze, dlatego przyznajemy Owacje na stojąco

Jakość serwowanych posiłków

Menu Cegielni Rzucewo, choć nie należy do najtańszych, zasługuje w pełni na pochwałę. Różnorodność dań, wielkość porcji, sposób podania, propozycje dla wegetarian oraz wegan, zadowolą nawet najbardziej wyrafinowane gusta. Zdecydowanie uważamy, że dania serwowane na weselu w Cegielni mogą śmiało konkurować z daniami najlepszych kucharzy w Polsce. Za wykwintne potrawy w Cegielni Rzucewo należą się owacje na stojąco!

Komfort pokoi hotelowych

W Cegielni nie ma bazy noclegowej. W pobliżu znajduje się Zamek Jan III Sobieski, gdzie z powodzeniem możemy zarezerwować noclegi dla gości. Nie możemy zatem ocenić Cegielni w tej kategorii.

Wygląd i ustawność sali weselnej

Sala ma oryginalny, bardzo surowy wygląd, gdyż wnętrze, jak sama nazwa wskazuje, wykonane jest z cegły, wykończone drewnem, betonem i nowoczesnym szkłem. Wydawać by się mogło, że to trudne otoczenie dla przyjęcia weselnego, lecz nic bardziej mylnego. Przy odpowiedniej aranżacji dekoratorskiej wnętrza, zastosowaniu architektonicznego oświetlenia, wnętrze Sali staje się magiczne. Główna sala prostokątna, jest raczej wąska, ale jej układ pozwala swobodnie ustawić zarówno stoły okrągłe jak i prostokątne tak by pozostawić gościom sporo miejsca do tańca. Do Sali przylega taras. Roztaczający się z tarasu widok morza oraz starych drzew znajdujących się nieopodal jest absolutnie zachwycający, szczególnie wieczorem. Za układ Sali przyznajemy owacje na stojąco!

 Wygląd i dbałość o otoczenie

Wokół Cegielni znajduje się duży, zielony teren z ławeczkami umożliwiającymi gościom weselnym odpoczynek po spacerze wzdłuż plaży. Obok terenu Cegielni znajduje się rezerwat przyrody, ale głównym atutem otoczenia Cegielni jest niewątpliwie plaża i Zatoka Pucka. Przyznajemy Owacje na stojąco!

Dostęp do dodatkowych atrakcji

Położenie Cegielni tuż nad samym morzem, jest atrakcją samą w sobie. Dzięki temu, w otoczeniu natury można zorganizować ślub cywilny w plenerze z widokiem na morze. Nie wiele jest miejsc w Polsce, tak urokliwych i tak romantycznych jak Rzucewo. Możemy tu również rozpalić nocą ognisko przy plaży czy też obejrzeć zachwycający pokaz fajerwerków lub pokaz teatru na wodzie. Za tak oryginalne atrakcje przyznajemy Cegielni Rzucewo owacje na stojąco!

Ogólna ocena: owacje na stojąco!

Jeśli chcesz zorganizować wesele w Cegielni Rzucewo, skontaktuj się z Perfect Day gdansk@perfecyday.pl

 

GOLF PARK LIPOWY MOST

Lokalizacja

Lipowy Most położony jest ok. 30 km od Białegostoku na terenie Puszczy Knyszyńskiej. Otoczenie obiektu wprost zachwyca – piękne pejzaże, dzika natura i błogi spokój z dala od miejskiego zgiełku. To miejsce wprost wymarzone do organizacji przyjęcia weselnego czy nawet weselnego weekendu. Liczne atrakcje na terenie kompleksu nie pozwalają na nudę. Za bajkowy klimat tego miejsca – owacje na stojąco!

 Jakość obsługi

Obsługa obiektu utrzymuje dość wysoki standard. Kelnerzy są młodzi i bardzo profesjonalni. Zarządzający obiektem są otwarci na wszelkie sugestie i oczekiwania Młodych Par. Do każdej realizacji starają się podchodzić w indywidualny sposób, aby każde z przyjęć miało swój niepowtarzalny i wyjątkowy charakter. Za to – wielkie brawa!

Jakość serwowanych posiłków

Połączenie regionalnych przysmaków i nowoczesności to znak rozpoznawczy tutejszych kucharzy. Ich kreatywność widać w każdym podanym przez nich daniu. Jedzenie jest pyszne, różnorodne i zachwyci z pewnością niejednego smakosza. Do tego zaaranżowane dania to istne dzieła sztuki. Owacje na stojąco!

 Komfort pokojów hotelowych

Wszystkie pokoje w Lipowym Moście utrzymane są w eleganckim i nieco romantycznym stylu. Pokoje są przestronne i bardzo funkcjonalne. Personel dba również o ich nienaganną czystość. Ponadto w obiekcie przygotowane zostały do dyspozycji gości pokoje tematyczne, jak np. pokój Myśliwski czy Napoleoński, które zachowują niesamowity klimat. Za każdy wspaniale przemyślany szczegół – owacje na stojąco!

 Wygląd i ustawność sali weselnej

Sala Bankietowa w Lipowym Moście jest duża i przestronna. Dodatkowo można skorzystać z holu znajdującego się tuż przed wejściem na salę i ustawić tam bufety, słodki stół czy zaaranżować bar z kolorowymi drinkami. Sala jest urządzona w bardzo pięknym, lecz mocno określonym stylu co nie pozwala na duże szaleństwo w aranżacjach dekoracyjnych. Świetnie za to sprawdza się tutaj styl vintage, który cudownie wpisuje się w klimat otoczenia obiektu i za to – wielkie brawa!

Wygląd i dbałość o otoczenie

Otoczenie Lipowego Mostu to przeogromny ogród z zaaranżowanym polem golfowym, który jest tutaj wielką atrakcją. Rośliny są zadbane, a dodatkowym atutem jest przepiękne jezioro. Widoki z pewnością zachwycą każdego, a niejedna Para Młoda zdecyduje się pewnie na plenerowy ślub w przepięknej scenerii. Za to – wielkie brawa!

Dostęp do dodatkowych atrakcji

Na terenie obiektu znajduje się strefa SPA & Wellness. Przeszklone pomieszczenia pozwalają na podziwianie pięknej panoramy kompleksu podczas chwili wytchnienia. Można tutaj skorzystać z basenu, sauny czy oddać się w ręce profesjonalnych masażystów. Pary Młode mogą zrelaksować się tutaj przed najważniejszym w ich życiu dniem i za to – owacje na stojąco!

Ogólna ocena: wielkie brawa!

Jeśli chcesz zorganizować wesele w Hotelu Lipowy Most, skontaktuj się z Perfect Day warszawa@perfectday.pl

 

ZAMEK W RYDZYNIE

Perełka baroku - zamek w Rydzynie ***

Lokalizacja

Zamek w Rydzynie położony jest w Wielkopolsce niedaleko Leszna. Jest to barokowy, siedemnastowieczny zamek, który swym wnętrzem i wyposażeniem sprawia, że można poczuć się iście szlachecko. Wyremontowana wielkim nakładem sił i środków budowla, nazywana jest obecnie perłą polskiego baroku. Zamek posadowiony jest na wyspie, otoczonej fosą, dzięki czemu widok z okien staje się dodatkową atrakcją. Wielkim atutem tego miejsca jest położony blisko barokowy kościół, do którego goście mogą udać się piechotą a Państwo Młodzi mogą podjechać bryczką na ceremonię zaślubin. Za tak dobrą lokalizację dajemy zamkowi – owacje na stojąco!

Jakość obsługi

Obsługa w zamku w Rydzynie sprosta oczekiwaniom Klienta nawet przy nagłej zmianie scenariusza. To bardzo ważne, iż zarówno Dyrekcja, pracownicy działu sprzedaży, jak również obsługujący bezpośrednio wesele są elastyczni i chętni do współpracy, pomimo ograniczonych możliwości logistycznych. Pracownicy zamku wykonują swoją pracę należycie, jednak nie da się ukryć, że często jeszcze odczuwalny jest „duch przeszłości” i nie stosowanie się do obecnie panujących trendów obsługi w gastronomii i hotelarstwie. W tej sytuacji, za ten punkt dajemy zamkowi – wielkie brawa.

Jakość serwowanych posiłków

Jakości posiłków nie można nic można zarzucić, jest smacznie, świeżo, prosto i niedrogo. Niestety jednak szukając czegoś bardziej wykwintnego i pomysłowego musimy mieć na uwadze wynajęcie firmy cateringowej, ponieważ póki co proponowane zestawy dań i sposób ich prezentacji na talerzach czy bufecie należało by już raczej zamknąć do lamusa. Zatem za jakość serwowanych posiłków dajemy zamkowi – oklaski.

Komfort pokoi hotelowych

Przestronne, szerokie korytarze prowadzą do pokoi hotelowych, w których goście mogą poczuć się prawdziwie szlachecko. Wysokie sufity z dużymi oknami i przestronne wnętrza sprawiają, że pokoje są bardzo jasne i komfortowe. Widok na miasteczko i piękny park oraz na dziedziniec zamku znacznie podwyższa komfort spędzanego w pokojach czasu. Apartamenty dla nowożeńców wyposażone są w piękne meble i przygotowane specjalnie pod zapotrzebowania Państwa Młodych. Chociaż część pokojów nie jest jeszcze wyremontowana, jednak za dobrze przygotowane do tej pory pokoje i wytężoną pracę w tym zakresie przyznajemy zamkowi – wielkie brawa.

Wygląd i ustawność sali weselnej

Wesele w Zamku w Rydzynie daje niepowtarzalną okazję zabawy w jednej z najpiękniejszych sal balowych w Polsce. Reprezentacyjne, dwukondygnacyjne, wnętrza Sali Balowej oraz komnat bocznych, ozdobione piękną ornamentyką i sztukaterią, robią niesamowite wrażenie, a niesamowity, pięknie ozdobiony freskami sufit jest atrakcją samą w sobie! Żałujemy, że historyczne wnętrza mogą pomieścić maksymalnie 130 osób na przyjęcie weselne zasiadane. Kształt sali także nie daje wielu możliwości ustawienia sali, mimo wszystko nie możemy ocenić Zamku w tej kategorii inaczej jak tylko przyznając – owacje na stojąco!

Ogólna ocena: wielkie brawa!

Jeśli chcesz zorganizować wesele w Zamku w Rydzynie, skontaktuj się z Perfect Day!

 

HOTEL BRISTOL Tradition & Luxury RZESZÓW

4003[1]

Lokalizacja

Położenie Hotelu Bristol można uznać jednocześnie za wadę, jak i zaletę. Niewątpliwie położenie w samym sercu rzeszowskiego rynku jest ogromną atrakcją dla gości, co więcej, jest idealnym miejscem aby móc poczuć i skorzystać z niezwykłego klimatu nocnego życia Rzeszowa. Dla gości przyjeżdżających z innych części Polski lub świata to wyjątkowe miejsce. Taka lokalizacja powoduje jednakże brak jakiejkolwiek zielonej przestrzeni, utrudniony dojazd, problem z zaparkowaniem dużej liczby samochodów.Pomimo tego, Hotel Bristol zasłużył na wielkie brawa!

Jakość obsługi

Hotel Bristol to jedyny 5 – gwiazdkowy hotel na Podkarpaciu, stąd też jakość obsługi musi być adekwatna to tej kategorii. I z całą pewnością jest! Zaczynając od parkingu, poprzez recepcję, restaurację, a kończąc na kierownikach i menadżerach widać pełen profesjonalizm, uśmiech i chęć pomocy. Organizacja przyjęć weselnych w Hotelu Bristol to sama przyjemność, właśnie z uwagi na obsługę, na którą możemy liczyć na każdym etapie przygotowań i organizacji. Wszystkim pracownikom Hotelu Bristol należą się owacje na stojąco!

Jakość serwowanych posiłków

Menu Hotelu Bristol jest tak zróżnicowane, że każdy, niezależnie od tego czy jest gościem jednej z trzech restauracji, czy też Parą Młodą wybierającą menu dla swoich gości – znajdzie idealne posiłki dla swojego podniebienia. Co więcej, potrawy przygotowywane przez Szefów Kuchni są nie tylko przepyszne, ale i przepięknie podane, tak, że je się je wszystkimi zmysłami. Warto również dodać, że Hotel posiada jedną z niewielu w Rzeszowie restauracji Sushi, która ( dosłownie!), wisi w powietrzu! Za nieograniczone kulinarne doznania kuchni Hotelu Bristol należą się owacje na stojąco!

Komfort pokoi hotelowych

Hotel Bristol dysponuje pokojami w pięciu różnych standardach. Niezależnie od tego, czy jest to Senior Suite czy pokój Superior to wszystkie one są unikatowe i  łączą w sobie tradycyjny staropolski styl jak również luksus w najdoskonalszym tego słowa znaczeniu. Pokoje jak i wnętrza hotelu przepełnione są akcentami folkowymi, tradycyjnymi ludowymi elementami, które gustownie i sprytnie wmieszane są w całą aranżację i wizję dekoratorską całego obiektu. Za pomysł, wygodę, unikatowość i luksus – owacje na stojąco!

Wygląd i ustawność sali weselnej

Główna sala balowa na co dzień służy spotkaniom biznesowym i konferencją stąd też trzeba się troszeczkę natrudzić by przekształcić ją w klimatyczną salę na przyjęcie weselne. Niemniej jednak stosowne dekoracje i odpowiednie architektoniczne oświetlenie świetnie sobie z tym radzą. Sala za to jest bardzo duża, mogąca pomieścić ponad 300 osób, dodatkowo do wykorzystania jest antresola, która powoduje, że sala staje się dwupiętrowa i z każdego miejsca świetnie widać parkiet. Nawiasem mówiąc, „Duża Polska” bo to o tej sali mowa, jest tak elastyczna, że sprawdzi się w niej niemal każdy pomysł na jej ustawienie. Dodatkowym plusem są inne, mniejsze sale oraz restauracje, które w przypadku dużych wesel, ponad 300 osób, świetnie sprawdzą się jako bufety, strefy chilloutowe, czy kąciki dla dzieci. Za tak szeroką możliwość manewrowania przyznajemy owacje na stojąco!

Wygląd i dbałość o otoczenie

No cóż, wychodząc z Hotelu Bristol od razu znajdujemy się na płycie rzeszowskiego rynku, stąd też Hotel nie za wiele może ingerować w swoje otoczenie. Pomimo to, w lecie zawsze przed wejściem stoją kwiaty, w zimie choinki, jest czysto i schludnie. Niby niewiele, a jednak zasłużone wielkie brawa!

Dostęp do dodatkowych atrakcji

Hotel w samym sercu miasta nie może poszczycić się zbyt bogatą ofertą atrakcji. Oczywiście, jest SPA i basen, wyśmienita zawieszona w powietrzu restauracji Sushi, ale niestety nic ponad to. Jest to oczywiście podyktowane lokalizacją, która mocno ogranicza rozwój w tej dziedzinie, ale bez wątpienia największą atrakcją może być paradoksalnie właśnie bliskość rzeszowskiego rynku, samego centrum miasta. A tam atrakcji już nie zabraknie!. Oklaski!

Ogólna ocena: owacje na stojąco!

Jeśli chcesz zorganizować wesele w Hotelu Bristol w Rzeszowie, skontaktuj się z Perfect Day krakow@perfectday.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two + one =

*