Nieco starsza para młoda a prezenty

1Zdarza się, że swoją drugą połowę spotykamy w życiu późno. Pary w kwiecie wieku decydujące się na zawarcie związku małżeńskiego wzbudzają u nas pozytywne emocje, zainteresowanie, często wręcz rozczulenie. To piękne, że uczucie miłości mobilizuje ich do podjęcia tak ważnego kroku.

Niezależnie od miejsca, w którym odbędzie się ceremonia, czy to będzie ślub cywilny czy kościelny, na pewno w dobrym guście będzie wręczenie jakiegoś upominku „młodej parze”. Wybór odpowiedniego prezentu jest dla gości weselnych nie lada wyzwaniem. Jest jednak wiele możliwości, które wywołają uśmiech na twarzach „nowożeńców” i sprawią, że ten wyjątkowy dzień będą wspominać z rozrzewnieniem.

5Jeśli jest to ktoś bliski, np. członek rodziny zapewne orientujemy się co sprawiłoby mu najwięcej radości. Wtedy połowa sukcesu za nami. Co jednak wręczyć kiedy nie do końca znamy upodobania pary?

Pasjonatów podróży planujących niebawem podróż poślubną z pewnością ucieszy prezent w postaci pięknie ilustrowanego przewodnika z miłosną dedykacją w środku. W tym przypadku musimy jednak zasięgnąć języka u najbliższych i dowiedzieć się jaką podróż planują „młodzi”. Z kolei smakosze kaw i herbat na pewno docenią zestaw filiżanek z pięknej porcelany, które umilą im wspólnie spędzane wieczory przy kominku. Dobrym pomysłem jest również zakup zaproszeń do kina czy teatru w połączeniu z romantyczną kolacją. Takie wyjście na miasto pozwoli poczuć się zakochanym jak na randce, może jakby mieli te kilka lat mniej… Ramka ze wspólnym zdjęciem czy pomysłowy kolaż powieszony na ścianie we wspólnym mieszkaniu przywoła mnóstwo pozytywnych skojarzeń. Wszystko zależy od naszej kreatywności i możliwości przeprowadzenia małego wywiadu co do zainteresowań czy upodobań „młodych”.

3..Są też zdecydowanie bezpieczniejsze prezenty. Tutaj sprawdzą się kwiaty czy dobry trunek, którym można świętować kolejne rocznice. W przypadku tego drugiego należy jednak wziąć pod uwagę wiek obdarowywanych. Z pewnością wykluczyć należy mocne napoje alkoholowe, ale już dobre wino czy szampan z wyższej półki są jak najbardziej na miejscu. Wiele osób zastanawia się nad kopertą z pieniędzmi, która jest popularna w przypadku młodych małżeństw, które wkraczają na wspólną drogę i ciężko im bez pomocy finansowej rozpocząć wspólne życie. Czy wypada? Myślę, że nie jest to nic niestosownego pod warunkiem, że znamy choć trochę sytuację materialną takich osób lub jesteśmy w stanie dowiedzieć się od ich najbliższych czy takie rozwiązanie wchodzi w grę. Nie ma kłopotu jeśli to „państwo młodzi” sami zaproponują takie rozwiązanie. Z racji wieku zdarza się to jednak rzadko i trzeba wyczuć czy jest to prezent na miejscu
i w jakiś sposób nie wprowadzi pary w zakłopotanie.

Czy istnieje lista tzw. zakazanych prezentów? Oczywiście, że nie i nie powinniśmy myśleć takimi kategoriami szukając czegoś odpowiedniego. Liczy się przede wszystkim pamięć i gest. Parze zależy przecież na naszej obecności, na tym by razem z nimi doświadczyć tego szczęścia by podzielić się nim z bliskimi sobie ludźmi.

Jako konsultantka, podzielę się jednak małą radą… nie uszczęśliwiajmy pary gadżetami do domu nie do końca znając jej gust czy wystrój mieszkania. Biorąc do ręki kapę na łóżko, która naszym zdaniem będzie idealna, zastanówmy się czy dokonując tego wyboru nie myślimy bardziej pod swoim kątem…

Weronika Antosik
Perfect Day Oddział Łódź

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × one =

*