Jak sprawić, by nasza suknia ślubna była tą najpiękniejszą przez długi czas

Suknia ślubna – nieodłączny element Panny Młodej. Marzenie każdej małej dziewczynki. Co zrobić aby nasza suknia pozostała w pamięci, nie umknęła uwadze gościom i abyśmy mogły wracać do niej z sentymentem za 5,10,15 lat?
Nie chodzi tu wcale o styl, czy typ sukni ślubnej. Ten wybór to indywidualna sprawa i zostawiamy ją na głowie Panny Młodej.
Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby wybrana już przez nas, wymarzona suknia ślubna nie stała się istnym ślubnym koszmarem.
1. Za suknią ślubną pierwszy raz, warto rozglądnąć się ok 10 miesięcy wcześniej. Dobrym pomysłem jest także zmierzenie kilku typów sukni ślubnej, tak aby określić jaki fason najlepiej do nas pasuje i skupić się właśnie na nim podczas późniejszych tournée po salonach z modą ślubną.
2. Na około pół roku przed ślubem powinnyśmy podjąć decyzję co do zakupu sukni ślubnej. Większość salonów, które posiadają w swojej ofercie modele zagranicznych projektantów, na uszycie nowej sukni i jej sprowadzenie potrzebują od 4 do 6 miesięcy.
Inaczej sprawa wygląda jeżeli decydujemy się zakupić model salonowy. Wówczas wystarczy jedna przymiarka, szybka przeróbka, wyczyszczenie sukni i w ciągu tygodnia możemy mieć ją już w domu. Trzeba jednak pamiętać że 90% sukni salonowych, są w rozmiarze 38. Paniom o innych rozmiarach znacznie trudniej będzie nabyć suknię salonową.
3. Z reguły każdej Pannie Młodej potrzebne są dwie przymiarki. Pierwsza przymiarka odbywa się ok miesiąca przed ślubem. Na taką przymiarkę trzeba zabrać ze sobą buty i biustonosz. Suknia zostaje odpowiednio oznaczona do ewentualnego jeszcze zwężenia i skrócenia. Na drugiej przymiarce, która powinna odbyć się na 7 – 3 dni przed ślubem wprowadzamy jeszcze drobne korekty, jeżeli jest taka potrzeba, uczymy się podpinać tren i wpinać welon (warto więc wziąć ze sobą świadkową). Jeżeli wszystko jest w porządku zabieramy suknię do domu. Jeżeli jednak suknia wymaga jeszcze jakiś dodatkowych przeróbek krawieckich, wówczas odbieramy ją następnego dnia.
4. Ważną rzeczą przy długich sukniach ślubnych jest ich długość. Najładniej i najbardziej estetycznie wyglądają suknie ślubne idealnie równo z ziemią. Tak jak suknie wieczorowe hollywoodzkich aktorek. Niestety jednak, taka suknia ślubna nie jest praktyczna, szczególnie podczas tańca. Aby nie stawać na kawałkach materiału, lub co gorsza uniknąć podknięcia się, poprośmy w salonie aby suknia ślubna kończyła się 1,5 cm nad ziemią. Da nam to komfort swobodnego poruszania się i zarazem zachowa fason, styl i elegancję długiej sukni ślubnej.
5. Wyprzedaże – jeżeli decydujemy się zaoszczędzić na sukni ślubnej, śmiało możemy udać się na wyprzedaże kolekcji. Z reguły zaczynają się one już na początku sierpnia i trwają zazwyczaj do połowy października. Niestety musimy pamiętać że takie wyprzedaże obejmują tylko i wyłącznie salonowe modele.

Poradę napisała: Dominika Kocoł, Perfect Day Oddział Kraków

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eight + eight =

*